Eyüpoğulları Sigortalı Nakliyat

Son zamanlarda “Sigortalı Nakliyecilik” sözü bu sektörün vazgeçilmez kurallarından biri haline gelmek üzeredir. Böyle olmasına rağmen ülkemizde, gerek müşteriler gerekse evden eve nakliyat şirketleri bu konuda pek de bilgi sahibi değiller. Nakliyat şirketleri “Sigortalı Nakliyat” yaptıklarını belirtseler de aslında farkında olmadan kendilerini ve müşterileri yanlış bilgilendirebiliyorlar.
 

SİZDE BU FARKI YAŞAYIN, İYİ DÜŞÜNÜN İYİ TAŞININ

"Sigortalı evden eve nakliye ve taşımacılık hizmeti"

Evden eve nakliyat firmaları gerekse evlerini taşıtmayı düşünenler için oldukça önemlidir. “Sigortalı Nakliyat” denilen olay yalnızca şehirlerarası nakliyat sırasında meydana gelen ve trafik raporları ile kayda geçirilen kazalar neticesinde oluşan zararları karşılamada geçerlidir. Normaldir ki sigorta şirketlerinin hiçbiri yükleme ve boşaltma sırasında meydana gelen hasarları karşılamak istemez. Sigorta şirketleri kullanılmış eşyaları sigortalamaz Eğer eşyalar orijinal kutusunda ise belki istisnalar olabilir.


Bu durumda hem şehir içi hem de şehirlerarası nakliyatta sigortalı nakliyat sistemi yalnızca araçların kaza yapması sonucunda devreye girmektedir. Bunların dışındaki zararların giderilmesi evden eve nakliyat şirketlerinin güvenilirliğiyle doğru orantılıdır.
Nakliyat Sigortası ile ilgili bilinmesi gereken diğer hususlar şunlardır: İlk olarak müşteriler “Nakliyat Emtia Sigortası” yaptırıp bu sayede kişisel eşyalarını sigorta korumasına almış olurlar. Ancak “Nakliyat Emtia Sigorta Poliçesi”ni nakliye firmaların yapmasına gerek yoktur. Nakliyat firmalarının yaptırması gereken, kaskonun yanında ilaveten eklenen “Taşıyıcı Sorumluluk Poliçesi”dir. Bu poliçeleri hazırlatmakla nakliyat firmaları kendilerini değil müşterilerini güvence altına almış olurlar.

Evden eve Nakliyat yöntemiyle evlerini taşımayı düşünenler şunu bilsin ki şehir içi nakliyatta fazla önemli olmasa da şehirlerarası nakliyatta sigorta yaptırmak oldukça önemlidir. Anlaşma yaptığınız firmaların “Taşıyıcı Sorumluluk Poliçesi”ni mutlaka kontrol edin. Böyle bir güvenlik sistemine sahip değilse siz bireysel olarak sigorta şirketine “Nakliyat Emtia Sigortası”nı hazırlattırınız.